Hakkımızda

Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulmuş olan Volt Elektrik Motorları, 2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini aldı.


Saya Grup bünyesine katılmasıyla birlikte yapılmaya başlanan ve devam etmekte olan; AR-GE, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün Volt Motor, teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45.000 m2’lik üretim alanında sahip olduğu kapasiteyle, Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline geldi.


Türk Sanayiinde kullanılan elektriğin yaklaşık %70’i elektrik motorları tarafından tüketilmektedir. Volt Motor, ülkemizdeki enerji tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına yaptığı AR-GE çalışmalarıyla, premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sunmaya başlamıştır. Super premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarla ilgili olarak da uluslararası pazardaki işbirliklerini sürdürmektedir.


Volt Motor, global bir marka olma yolunda, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde ilerlediği mükemmellik yolculuğunda, 2020 yılına kadar sektör liderliğine ulaşmayı hedeflemektedir.